Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 10 grudzień 2017 – II NIEDZIELA ADWENTU

 

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść.

 

 

 

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Grzegorz Szołucha, który jest wikariuszem ośrodka duszpasterskiego na osiedlu Wrębowa. Ks. Grzegorz wygłosi homilię i poprosi o ofiarę na budowę kościoła, która będzie zbierana podczas Mszy św.
 2. Po to, by lepiej przygotować się do przeżywania wielkiej tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w Mszach św. roratnich, które są odprawiane w naszym kościele od wtorku do piątku o godz. 18.00.
 3. W zakrystii po Mszach św. można kupić świece wigilijne Caritas Polska w cenie 5 i 12 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ponadto można również nabyć opłatki świąteczne.
 4. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w sobotę (16XII) od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach św.
 5. Okazja do spowiedzi w sobotę i w niedzielę pół godziny przed Mszą św. Decyzji o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładajmy na ostatnią chwilę.
 6. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszym kościele do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę (16XII) o godz. 11.00 do salki pod kościołem.
 7. Gdyby ktoś zechciał wspomóc najbardziej potrzebujące, biedne i wielodzietne rodziny naszej parafii może na ten cel złożyć ofiarę do skarbonki przy krzyżu. Ofiary z tej skarbonki będą przeznaczone na pomoc w formie bonów dla rodzin, które będą mogły zrealizować je w zaprzyjaźnionych sklepach. Serdeczne Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar.
 8. W dniu 29 grudnia odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”. Po Mszy św. można nabyć bilety w cenie 40, 60 i 80 zł.
 9. Dom Kultury w Niedobczycach zaprasza na koncert świąteczno – noworoczny 6 stycznia 2018 r. o godz. 16.00. Bilety w cenie 15 i 10 złotych szczegóły na plakacie.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę kościoła na osiedlu Wrębowa a przed kościołem po Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń i paramentów liturgicznych.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii, na zakup węgla na zimę.
 12. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele. Jest nowy numer Miłujcie się a w nim m.in. historia przejścia na katolicyzm światowej sławy pastora i kaznodziei Ulfa Ekmana.

 

Poprzedni tydzień