Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 21 październik 2018 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W dzisiejszej antyfonie na wejście pojawia się wezwanie: „Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz”. U Boga możemy szukać pomocy i opowiadać Mu o trudnych sprawach, a także o bliskich nam osobach. Jezus zna nasze słabości i pojawiające się czasem wątpliwości, ale On nas nie odrzuca. Podczas Mszy św. wołamy z ufnością do Boga, wierząc, że nas wysłucha.

 

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
 2. W naszym Kościele nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.15.
 3. W czwartek urodziny będzie obchodził ks. abp Damian Zimoń.
 4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Kartki na zalecki (wypominki) wyłożone są przy głównym wyjściu z kościoła, na nich możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Od 2 listopada będziemy mówili różaniec w intencji zmarłych zalecanych przed Mszą św.
 5. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2019 po Mszach św. w dni powszednie.
 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii – na zakup opału na zimę. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.
 7. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Jerzego Jędrzejczyk (lat 82) z ul. Gawędy w Wodzisławiu Śl. Jego pogrzeb we poniedziałek o godz. 9.00 w kościele. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
 9. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  o godnym przyjmowaniu Komunii Świętej;

■  o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.

 

Poprzedni tydzień