Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 19 styczeń 2019 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

 

 

  1. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W nocy z soboty na niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju młodzież naszej archidiecezji będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”. Młodzież może jeszcze zapisać się na to wydarzenie – szczegóły na stronie naszego dekanatu.
  3. Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na dzień otwarty w sobotę 26 stycznia o godz. 10.00 w auli szkolnej przy ul. 3 Maja 22.
  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 10.45.
  5. W przyszłą niedzielę (IV niedziela stycznia) doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach o godz. 14.00.
  6. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuje za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary przeznaczone będą na renowację ławek w naszym kościele.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary y na potrzeby naszej parafii, na zakup kolejnych ton węgla na zimę.
  8. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie  św. Agnieszki, dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu;

– czwartek – wspomnienie  św. Franciszeka Salezego (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;

– piątek – święto Nawrócenia Świętego Pawła;
– sobota – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi”.

  1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  w którym m.in. o relacji między Kościołem i państwem.

■  w „Małym Gościu Niedzielnym” w którym m.in. o tym, co mówi Pan Jezus w przykazaniu miłości.

 

Poprzedni tydzień