Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 15 październik 2017 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: Niczego nam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo internet, bo telewizja, bo brak czasu. Bóg kieruje swoje zaproszenie do nas każdego dnia. Obyśmy odpowiadali Bogu na Jego miłość naszym zwróceniem serca ku Niemu, modlitwą i czynieniem dobra.

 

 

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako duchową broń i narzędzie Bożych zwycięstw. W naszym Kościele nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.15. W miesiącu październiku Msza św. w środę będzie sprawowana wieczorem o godz. 18.00.
 2. Wszystkich osoby przyjmujące Matkę Bożą Pielgrzymującą zapraszam na Msze św. we środę na godz. 18.00. Proszę o przyniesienie kapliczek na Msze św. Krąg Gosi Depty o przygotowanie słodkości na agape, na którą zapraszam po Mszy św.
 3. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2018 po Mszach św. w dni powszednie.
 4. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszym kościele do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę (21.X) o godz. 11.00 do salki pod kościołem.
 5. Za tydzień będzie głosił nam Słowo Boże ks. Marek Bernacki.
 6. Od 19 października rozpoczyna się w parafii św. Jacka w Radoszowach Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą w czwartki od 19.00 do 20.00. Zapisy na stronie internetowej www.jezusmilosierny.pl albo tel. 573 957 491.
 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła, na kolejną ratę za kwasoodporne balustrady i poręcz do schodów przy kościele. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje. Przed kościołem po Mszy św. będzie zbiórka na budowę kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ
  –  wtorek – wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  –  środa – ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY

–  piątek – wspom. św. Jana Kantego, prezb.
9.     W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  „W dni święte zamknięte” – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta;

■   Tomasz Rożek tłumaczy, za co przyznano tegoroczną nagrodę Nobla z fizyki i chemii.

 

Poprzedni tydzień