Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 23.02.2020 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół. Bóg jest naszym najlepszym i miłującym Ojcem.

 

 

  1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.  Można również dokonać wpisu do Księgi Abstynencji, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej.
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. Wielki Post – to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, chcemy go rozpocząć Adoracją Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i czwartek o przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 8.00 i o 18.00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  4. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Wypominki, zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, podczas których Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Adam Brachaczek, duszpasterz z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Radlinie – Głożynach.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary. W Środę Popielcową kolekta ma charakter jałmużny postnej.
  7. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” m.in.:

■   o sensie wielkopostnych umartwień;

■  w Małym Gościu Niedzielnym, który obecnie kosztuje 5 zł – artykuł o dzielnych laskach.

 

Poprzedni tydzień