Poprzedni tydzień

OGŁOSZENIA – 26.05.2024 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna, i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej i wielu wierzących w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego rozpoczyna codzienną aktywność. Przed chwilą także, kreśląc na sobie znak krzyża, wypowiedzieliśmy imiona trzech Osób Boskich. Ten gest i te słowa niech nam towarzyszą zawsze, przypominając, że naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy. Otwórzmy się na dar Bożej miłości, jaki płynie na nas z tej Eucharystii.
 1. W dzisiejszą niedzielę odpust przeżywa parafia Trójcy Św. w Popielowie, nieszpory odpustowe o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.
 3. W naszym Kościele nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do piątku o godz. 17.30.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W Uroczystość Bożego Ciała nabożeństwa w naszym kościele będą sprawowane w niedzielnym porządku: o godz. 8.00 i 10.45. Po Mszy Św. około godziny 8.45 nastąpi rozpoczęcie procesji. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w strojach eucharystycznych. Ojców dzieci pierwszokomunijnych serdecznie proszę o niesienie baldachimu podczas procesji. Na procesję zapraszam także wszystkie inne dzieci do sypania kwiatków przed Panem Jezusem.
 5. Lokalizacja ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała:

  – I ołtarz na ul. Grota Roweckiego przy dzwonnicy – o budowę proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  – II ołtarz obok domu Państwa Stołtny – o budowę proszę parafian z ul. Stefana Batorego, Letniej i Racławickiej.
  – III ołtarz u Państwa Mikusek – o budowę serdecznie proszę mieszkańców ul. Grota Roweckiego, Zamenhoffa i Kazimierza Wielkiego.
  – IV ołtarz przy Grocie MB Fatimskiej – do budowy zapraszam młodzież, zwłaszcza tę, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz mieszkańców ul. Zygmunta Starego.
  SERDECZNIE PROSZĘ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW O WSPÓLNĄ MOBILIZACJĘ I POMOC PRZY BUDOWIE OŁTARZY.

 6. Chętnych do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zapraszam na spotkanie w wtorek o godz. 18.30 do salki pod kościołem. Na spotkaniu uzgodnimy szczegóły budowy ołtarzy oraz wydamy materiały niezbędne do dekoracji ołtarzy.
 7. W środę o godz. 18.00 przy kościele zapraszam mężczyzn chętnych do ścinania i transportu brzózek.
 8. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi nabożeństwem o godz. 17.00. W ramach tego nabożeństwa odmówimy różaniec i odprawimy medytacje na temat jednej z tajemnic różańcowych.
 10. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w sobotę 1 czerwca. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach Św.
 11. Gorące Bóg zapłać paniom, które wysprzątały kościół na dzisiejszą niedzielę.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, który obecnie kosztuje 10 zł m.in.: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. W „Małym Gościu” m.in.: o miłości za darmo, największym darze Jezusa i rozmowach z Maryją.
Poprzedni tydzień