Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 5 maj 2019 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś usłyszymy o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami w czasie, kiedy łowili ryby, czyli wykonywali swoją pracę. W tym radosnym okresie wielkanocnym warto sobie uświadomić, że On przychodzi również do naszej codzienności. Wprawdzie Go nie widzimy, ale On jest. Obyśmy potrafili Go poznać, jak jeden z uczniów, który powiedział: „To jest Pan!”.

 

 

  1. W naszym Kościele nabożeństwa majowe: w niedzielę i święta o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.30. W miesiącu maju Msza św. w środę będzie sprawowana wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.
  2. Serdeczne Bóg zapłać panom, którzy w ubiegłą środę rozebrali dekoracje Bożego Grobu.
  3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, zapraszam na spotkanie w środę 8 maja z indeksami i przyborami do pisania na godzinę 18.30. Spowiedź kandydatów do bierzmowania planowany jest w czwartek 9 maja o godz. 17.00 Próby przed bierzmowaniem wtorek 7 maja i piątek 10 maja po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 w parafii św. Jacka w Radoszowach. Próba piątkowa będzie ze świadkami bierzmowania.
  4. Serdeczne Bóg zapłać panu, który w miniony czwartek przeprowadził prace konserwacyjno porządkowe wokół groty Matki Bożej.
  5. W piątek o godzinie 19.00 modlitwa uwielbienia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  7. W najnowszym „Gościa Niedzielnego”, który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■ na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?

■ reportaż o kościółku Quo vadis w Rzymie.

 

Poprzedni tydzień