Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 17 marzec 2019 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł.

 

 

 

 

  1. Zapraszam dziś na Gorzkie Żale, w których rozważamy mękę Pańską, z kazaniem na godz. 15.00. Kazania Pasyjne głosi ks. Daniel Starzyczny, duszpasterz z parafii Wniebowzięcia NMP w Radlinie – Biertułtowach.
  2. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Wypominki, zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  4. W okresie Wielkiego Postu zachęcam przede wszystkim dzieci do rezygnacji ze słodyczy i złożenie odłożonych słodyczy do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej. Po Świętach Wielkanocnych zostaną one przekazane dzieciom z Domu Dziecka im. Jana Pawła II w Chrzanowie.
  5. Gdyby ktoś zechciał wspomóc najbardziej biednych może na ten cel złożyć ofiarę do skarbonki przy krzyżu. Ofiary z tej skarbonki będą przeznaczone na pomoc w formie bonów, które biedni będą mogły zrealizować w zaprzyjaźnionych sklepach.
  6. Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Głożynach organizuje pielgrzymkę na Litwę w dniach od 19 do 25 maja. W programie m.in. nawiedzenie głównych sanktuariów tego kraju (Wilno, Kowno, Szydłów, Troki i inne). Zostało jeszcze kilka miejsc, dlatego osoby zainteresowane są proszone o bezpośredni kontakt z kancelariom parafii w Głożynach
  7. Polecam lekturę „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach.
  8. Dla dzieci polecam najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, do którego dołączono specjalny dodatek – naklejki do kalendarza wielkopostnego.
  9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, natomiast przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes, wspierający dzieła podejmowane przez misjonarzy na całym świecie.
  10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Józefa Konkol (lat 70) z ul. Zamenhofa, jego pogrzeb będzie w wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Poprzedni tydzień