Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 01.10.2023 – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Przestroga przed ślepotą duchową to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę postaw. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wiary, abyśmy już dzisiaj doświadczali radości z udziału w życiu Boga.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do piątku o godz. 17.15. W pierwszą sobotę miesiąca o 17.00.
 2. W miesiącu październiku Msza Św. w środę będzie sprawowana wieczorem o godz. 18.00.
 3. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024 po Mszach Św. w dni powszednie. Proszę o przygotowanie i rezerwacje terminów związanych z jubileuszami, urodzinami, rocznicami, dziękczynno-błagalne i ważnymi wydarzeniami rodzinnymi. Msze Św. za zmarłych będą przyjmowane dopiero za tydzień czyli od poniedziałku 9 października.
 4. Wszystkich członków Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Msze Św. w ich intencji w czwartek na godz. 18.00. Podczas tej Mszy Św. nastąpi zmiana tajemnic. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec – dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej. Zaniedbanie tej codziennej modlitwy nie pociąga za sobą zaciągnięcia grzechu. Zapraszam także nowe osoby, które chcą tworzyć Róże Różańcową.
 5. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 8.00. Po Mszy Św. odbędzie się nabożeństwo ku czci NSPJ.
 6. Dzieci zapraszam na Mszę Św. szkolną w piątek o godz. 18.00 oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Na tej Mszy Św. poświęcę różańce dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Okazja do spowiedzi Św. od godz. 16.45 do godz. 17.10. Po tej Mszy Św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 7. Dzieci młodsze i starsze, które pragną śpiewać w scholce, zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.00 do salki pod kościołem.
 8. Pielgrzymka nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty do Piekar Śląskich odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie w bazylice o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi nabożeństwem o godz. 17.00.
 10. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę. Początek od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach Św.
 11. W dniach od 2 do 8 października mieszkańcy Rybnika będą mogli oddać głosy na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Szczegóły na stronie www.rybnik.eu.
 12. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.
 13. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – Poniedziałek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  – Środa – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;
  – Czwartek – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  – Sobota – Wspomnienie NMP Różańcowej;
  – Niedziela – 27. NIEDZIELA ZWYKŁA.
 14. Polecam lekturę „Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest również „Gość Extra” w cenie 14 zł, a w nim o znaczeniu objawień w Kościele i o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej.
Poprzedni tydzień