Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 1 grudzień 2019 – I NIEDZIELA ADWENTU

Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności – takie wezwanie słyszymy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy, kiedy. Niech udział we Mszy św. wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na Jego przyjście. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

 

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna księga trzeźwości jest wyłożona w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcam do podejmowania stosownych postanowień w intencji trzeźwości tych, którzy są uzależnieni od alkoholu lub narkotyków.
 2. Zapraszam dzieci do udziału w roratach, które rozpoczniemy w wtorek 3 grudnia.
 3. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary (dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników). Msza św. o Boże błogosławieństwo dla górników i ich rodzin będzie sprawowana o godzinie 9.00. Podczas tej Eucharystii będziemy powierzali Panu Bogu także wszystkich zmarłych górników. Zachęcam górników, aby wzięli udział w tej Eucharystii ubrani w mundury galowe. Proszę o wyznaczenie delegacji do pocztu sztandarowego. Po Mszy św. zapraszam górników na spotkanie do salki pod kościołem.
 4. Msza św. w intencji kapłanów, braci i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00.
 5. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 8.00. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po którym zapraszam czcicieli Serca Jezusa na spotkanie do salki pod kościołem.
 6. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17.25 do godz. 17.55. W piątek o godz. 18.00. na Mszy św. poświęcę medaliki dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w naszym kościele.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny W związku z Godziną Łaski dla świata od 12.00 do 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo to jest formą wypełnienia zadania szerzenia czci Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwy o nawrócenie grzeszników.
 8. Gdyby ktoś zechciał wspomóc osoby biedne może na ten cel złożyć ofiarę do skarbonki przy krzyżu. Ofiary z tej skarbonki będą przeznaczone na pomoc w formie bonów dla rodzin i biednych osób, które będą mogły zrealizować je w wybranych sklepach. Serdeczne Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar.
 9. W sobotę 28 grudnia br. o godzinie 18 odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”. Po Mszy św. można nabyć bilety do  których dołączona jest najnowsza płytą kolędową w cenie 50 zł.
 10. Osoby, które chciałby podarować choinki na bożonarodzeniowy wystrój naszego kościoła, proszone są o kontakt po Mszy św.
 11. Składam serdeczne podziękowanie ministrantom i lektorom i panu Stanisławowi, którzy twórczo pracowali przy instalacji adwentowej dekoracji w naszym kościele.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje święto obchodzą Dzieci Maryi. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 16.00.
 13. W zakrystii po Mszach św. można kupić świece wigilijne Caritas Polska w cenie 5 i 12 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ponadto można również nabyć opłatki świąteczne.
 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 15. Obchody liturgiczne tygodnia:

–  wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb.
–  środa – wspom. św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji
–  piątek – wspom. dow. św. Mikołaja, bpa
–  sobota – wspom. św. Ambrożego, bpa i dK
–  niedziela – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 1. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

■    rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena;

■     w najnowszym Małym Gościu m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia.

 

Poprzedni tydzień