Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 04.06.2023 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w tej Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości.
 1. W dzisiejszą niedzielę odpust przeżywa parafia Trójcy Św. w Popielowie, nieszpory odpustowe o godz. 16.30.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W Uroczystość Bożego Ciała nabożeństwa w naszym kościele będą sprawowane w niedzielnym porządku: o godz. 8.00 i 10.45. Po Mszy św. około 8.45 rozpocznie się procesja.
 3. Lokalizacja ołtarzy podczas procesji:

  Pierwszy ołtarz na ul. Grota Roweckiego przy domu Państwa Stołtnych. O budowę proszę parafian z ulicy Batorego, początku Letniej i Kazimierza Wielkiego.

  Drugi ołtarz obok domu Państwa Mikusków. O budowę serdecznie proszę mieszkańców
  ul. Grota Roweckiego, Zamenchofa i Letniej.

  Trzeci ołtarz u Państwa Franoszów. Do budowy zapraszam rodziców dzieci I Komunijnych.

  Czwarty ołtarz przy Grocie MB Fatimskiej. Do budowy zapraszam młodzież zwłaszcza tę, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.

  Serdecznie proszę wszystkich mieszkańców o wspólna mobilizację i pomoc przy budowie ołtarzy.

 4. Chętnych do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zapraszam na spotkanie we wtorek
  o godz. 18.30 do salki pod kościołem. Podczas spotkania omówione zostaną sprawy związane z budową ołtarzy oraz wydane materiały niezbędne do dekoracji ołtarzy. Osoby, które posiadają na terenie swoich posesji brzózki proszone są o kontakt z panem Stanisławem pod numerem tel. 501 270 883. Chętnych do ścięcia i transportu brzózek zapraszam w środę przed posesję pana Henryka Siwicy na ul. S. Batorego.
  Odbiór drzewek brzozowych odbędzie się w środę o godz. 18.30 obok domu państwa Mikusków.
 5. Po procesji, o godz. 10.45 będzie sprawowana Msza Św. w kościele. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w strojach eucharystycznych. Ojców dzieci pierwszokomunijnych serdecznie proszę o niesienie baldachimu podczas procesji. Na procesję zapraszam także wszystkie inne dzieci oraz zachęcam do sypania kwiatków przed Panem Jezusem.
 6. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę czyli 10 czerwca. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach Św.
 7. Gorące Bóg zapłać paniom, które wysprzątały kościół na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła, mieszkańców ul. K. Wielkiego i Letniej w sobotę na godz. 9.00.
 8. W sobotę o godz. 17.00 podczas nabożeństwa uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, który obecnie kosztuje 10 zł, m.in.:
  – Rozmowa z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.
Poprzedni tydzień