Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 17 czerwiec 2018 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.

 

 

 

  1. W najbliższy poniedziałek Msza św. o godz. 18.00.
  2. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Kończy się już rok szkolny, dlatego zachęcam rodziców wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  4. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 1 sierpnia – zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej parafii NSPJ w Niedobczycach oraz w parafii M.B. Częstochowskiej w Rybniku.
  5. Msza św. „na wodzie” odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godz. 12.00 w przystani Koga – Kotwica nad Zalewem Rybnickim.
  6. Przed wyjazdem na urlop i wakacje zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
  7. W tym tygodniu patronuje nam: w czwartek – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, przeznaczone na potrzeby naszej parafii, na wymianę starych okien w budynku kościoła.
  9. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■   jak odbyć fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych;

■   w „Małym Gościu”: Polska jest Naj – propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji.

 

Poprzedni tydzień