Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 25.02.2024 – 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na górę i przemienia się wobec nich. Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i konfrontacji ze skandalem krzyża. Niech spotkanie z Chrystusem w trakcie tej Eucharystii ożywia naszą wiarę i daje nam nadzieję oglądania chwały Boga.
 1. Zapraszam dziś na Gorzkie Żale, w których rozważamy mękę Pańską, z kazaniem na godz. 15.00. Kazania Pasyjne głosi ks. Łukasz Cnota , duszpasterz z parafii NSPJ w Niedobczycach.
 2. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Wypominki, zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypadają: 1. piątek i 1. sobota miesiąca.
 5. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 8.00. Po Mszy Św. o 8.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Dzieci zapraszam na Mszę Św. szkolną w piątek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do godz. 17.30.
 7. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w sobotę od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach Św.
 8. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach zaprasza na Kurs Alfa, który rozpocznie się 5 marca. Szczegóły w kancelarii lub na stronie tamtejszej parafii.
 9. W nocy z 9 na 10 marca na Jasnej Górze odbędzie się nocne czuwanie Ruchu Szensztackiego. Osoby chętne na wyjazd mogą zapisywać się u siostry Eleonory tel. 605 873 158.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Po Mszy Św. zbiórka fundusz misyjny Ad Gentes. W pierwszy piątek kolekta będzie przeznaczona na cele charytatywne, w przyszłą niedzielę – na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem będzie zbiórka na pomoc Ukrainie.
 11. Serdecznie zapraszamy parafian uzdolnionych w dziedzinach czytania i śpiewu do zaangażowania się w przygotowanie Liturgii Słowa w czasie zbliżającego się Triduum Paschalnego. Każdą osobę chętną do włączenia się w śpiewanie psalmów i czytanie Pisma Świętego prosimy o kontakt z ceremoniarzem parafialnym Bartłomiejem Chlubkiem, – tel. 663 112 199.
 12. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej – Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach – Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach – Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 13. Dla dzieci jest najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego” do którego dołączono specjalny dodatek „Módl się z Jezusem”.
 14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, który obecnie kosztuje 10 zł, m.in.: o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.
Poprzedni tydzień