Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 9 grudzień 2018 – II NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. W Adwencie czekamy nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki, to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość na spotkanie z Chrystusem.  

 

 1. W najbliższy poniedziałek Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 18.00.
 2. Po to, by lepiej przygotować się do przeżywania wielkiej tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w Mszach św. roratnich, które są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. W zakrystii po Mszach św. można kupić świece wigilijne Caritas Polska w cenie 5 i 12 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ponadto można również nabyć opłatki świąteczne.
 4. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek o godzinie 19.00 modlitwa uwielbienia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w sobotę (15XII) od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach św.
 7. Okazja do spowiedzi w sobotę i w niedzielę pół godziny przed Mszą św. Decyzji o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładajmy na ostatnią chwilę.
 8. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszym kościele do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę (15XII) o godz. 11.00 do salki pod kościołem.
 9. Gdyby ktoś zechciał wspomóc najbardziej potrzebujące, biedne i wielodzietne rodziny naszej parafii może na ten cel złożyć ofiarę do skarbonki przy krzyżu. Ofiary z tej skarbonki będą przeznaczone na pomoc w formie bonów dla rodzin, które będą mogły zrealizować je w wybranych sklepach. Serdeczne Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar.
 10. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w Parafii w Głożynach.
 11. W dniu 3 stycznia o godz.19.00 odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”. Po Mszy św. można nabyć bilety w cenie 50, 60 i 80 zł.
 12. Rada Dzielnicy Niedobczyce zaprasza mieszkańców na tradycyjny Koncert Adwentowo-Świąteczny, który odbędzie się w 19 grudnia 2018 r. o godz. 18 00 w Domu Kultury. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Przed kościołem po Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na zakup opału na zimę.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii, na zakup węgla na zimę.
 15. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.

 

Poprzedni tydzień