Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 5 sierpień 2018 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.

 

 

 

 

  1. Trwa miesiąc trzeźwości, w którym możemy podjąć postanowienia abstynenckie lub trzeźwego życia. Parafialna księga trzeźwości jest wyłożona w zakrystii. Zachęcam do podejmowania stosownych postanowień w intencji trzeźwości tych, którzy są uzależnieni od alkoholu lub narkotyków.
  2. Za dwa tygodnie (19 sierpnia) pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zapisy są przyjmowane w zakrystii lub kancelarii parafialnej parafii NSPJ w Niedobczycach. Koszt  przejazdu autokarem to 20 zł.
  3. W czwartek o 17.30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    –  środa – wspomnienie św. Dominika,  (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia

–  czwartek – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

–  piątek – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAK. i MĘCZ.

–  sobota – wspomnienie św. Klary, (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

  1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■   o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa;

■   o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich, które właśnie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

  1. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny i urlopowy wypoczynek oraz z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiam. Wszystkim parafianom i gościom życzę ochłody cienia i błogosławionej niedzieli!

 

Poprzedni tydzień