Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 13 luty 2018 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W czasach Jezusa człowiek trędowaty miał przebywać w odosobnieniu, poza obozem, mieć rozdarte szaty i włosy w nieładzie. Kiedy patrzymy na ukrzyżowanego Pana, który został zabity poza miastem, udręczony i oszpecony, widzimy, że podzielił los tych, którzy skazani byli na izolację. Jezus nie szukał własnej chwały, lecz dobra wszystkich. Odtąd nikt z nas nie musi wegetować poza obozem, odrzucony, wyobcowany. Nasz Pan z wielką delikatnością wkracza we wszelkie nasze osamotnienie.

 

 

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.  Można również dokonać wpisu do Księgi Abstynencji, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej.
 2. Kończy się tegoroczny karnawał. Wielki Post – to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, chcemy go rozpocząć Adoracją Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i czwartek o przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 8.00 i o 18.00.
 4. W Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Wypominki, zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, podczas których Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Krzysztof Szweda, duszpasterz z parafii NSPJ w Niedobczycach.
 6. Parafia Wniebowzięcia NMP w Biertułtowach organizuje 10 dniową pielgrzymkę do Włoch w dniach od 30 lipca do 8.sierpnia br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w naszej gablotce.
 7. Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie po sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której dochód przeznaczony jest na pomoc misjonarzom. Tym razem zużyty sprzęt można złożyć w piątek 23 lutego w godz. 6.00 do 12.00 na parkingu przy naszym kościele.
 8. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę 17 lutego o godz. 11.00 do salki pod kościołem.
 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
 10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Danutę Puk (lat 62) zam. ul. Letnia 20b. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  m.in. o tym, co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę.

 

Poprzedni tydzień