Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 12.03.2023 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

„Daj mi pić”. Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, bo potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i sakramencie zaspokoi nasz duchowy głód, abyśmy nie pragnęli niczego innego prócz tego, co prawdziwie Boże.

 

 

  1. Zapraszam dziś na Gorzkie Żale, w których rozważamy mękę Pańską, z kazaniem na godz. 15.00. Kazania Pasyjne głosi ks. Piotr Mroczkowski, duszpasterz z parafii Wniebowzięcia NMP w Biertułtowach.
  2. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Wypominki, zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  4. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne caritas w cenie 9 zł.
  5. 3 czerwca br. nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na czeskie Morawy. Odwiedzimy znane czeskie sanktuaria Svaty Hostyn i Svaty Kopecek a także miasto Ołomuniec z katedrą św. Wacława. Cena pielgrzymki 120 zł. Szczegółowy plan wraz z opisem wyłożony jest na stoliku z tyłu kościoła. Zapraszam do udziału, zapisy po Mszy św. w zakrystii.
  6. Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią w naszym kościele do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 do salki pod kościołem.
  7. Serdecznie zapraszamy parafian uzdolnionych w dziedzinach czytania i śpiewu do zaangażowania się w przygotowanie Liturgii Słowa w czasie zbliżającego się Triduum Paschalnego. Każdą osobę chętną do włączenia się w śpiewanie psalmów i czytanie Pisma Świętego prosimy o kontakt z ceremoniarzem parafialnym Bartłomiejem Chlubkiem, – tel. 663 112 199.
  8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, co jest najważniejsze w pontyfikacie papieża Franciszka.
  9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji, na wsparcie Domu Księży Emerytów oraz za wpłaty na nasze konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii a przed kościołem będzie zbiórka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
  10. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
Poprzedni tydzień