Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 14 wrzesień 2019 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

 

 

 

  1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
  2. Rada Dzielnicy Niedobczyce informuje, że w dniach od 11 września do 9 października 2019 roku w Urzędzie Miasta Rybnika został wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Rybnika obejmującej obszar w rejonie ulicy Zygmunta Starego i Zamenhofa wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
  3. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek o godzinie 19.00 modlitwa uwielbienia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszym kościele do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 do salki pod kościołem.
  6. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele będzie spektakl pt. Tajemnica Eucharystii na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki i stygmatyczki Cataliny Rivas. W te piękne przedstawienie amatorskiej grupy teatralnej z Rydułtów zaangażowane są również dzieci z naszej parafii.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, na potrzeby naszej parafii, na pokrycie kosztów zakupu opału na zimę.
  8. Obchody liturgiczne tygodnia:

–  poniedziałek – wspomnienie świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

–  środa – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zak., patrona Polski i młodzieży;
–  piątek – wspomnienie świętych męczenników z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
–  sobota – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY. Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;
–  niedziela – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów.

 

Poprzedni tydzień