Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 22 kwiecień 2018 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.

 

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę na Mszy Świętej o godz. 8.00.
  3. W środę przypada święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu o godz. 8.30 będziemy modlić się o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy w kościele a nie przy krzyżu misyjnym, ponieważ krzyż jest zniszczony a drzewo na nowy dopiero się suszy w tartaku.
  4. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. dołączona została adhortacja apostolska papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym . W Małym Gościu: szablon  na laurkę dla mamy.
  7. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

 

Poprzedni tydzień