Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 20 październik 2019 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nieraz nam się wydaje, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga, Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie Mszy św.

 

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
 2. W naszym Kościele nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.15.
 3. Dom Kultury Chwałowice zaprasza na VI Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Kartki na zalecki (wypominki) wyłożone są przy głównym wyjściu z kościoła, na nich możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Od 2 listopada będziemy mówili różaniec w intencji zmarłych zalecanych przed Mszą św.
 5. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2019 po Mszach św. w dni powszednie.
 6. Wraz z Prezydentem Miasta Rybnika zachęcam do głosowania w projektach w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie trwać będzie od 21 października do 25 października. Wszyscy mieszkańcy Rybnika, nawet dzieci, będę mogli głosować oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny.
 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii – na prace remontowo konserwacyjne przy wejściu i na dachu kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
 9. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  jak chronić dzieci przez zgubnym wpływem pornografii;

■  o świętych rodzicach świętego papieża Jana Pawła II.

 

Poprzedni tydzień