09-10.09.2017 Skauci Europy

p1040896

9.09.2017

Ponad 40 skautów Europy /harcerze katoliccy/ biwakowało w nocy przy naszym kościele Miłosierdzia Bożego w Niewiadomiu.

10.09.2017

Wczesnym rankiem po błogosławieństwie udzielonym przez ks. proboszcza razem z kilkoma parafianami wyruszyli do Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie, aby wziąć udział w uroczystościach odpustowych.

Wyniki wyborów

 

Parafialna Rada Duszpasterska przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Niewiadomiu

 

15 czerwca 2017 – Boże Ciało

img_3615

 

W czwartek 15 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. około 8.45 rozpoczęliśmy procesję, której trasa przebiegała tak jak w minionym roku następującymi ulicami: Zygmunta Starego, Grota Roweckiego, Letnią, Kazimierza Wielkiego, Grota Roweckiego i Zygmunta Starego.

 

Wybory do Rady Parafialnej

Lista kandydatów w porządku alfabetycznym do Parafialnej Rady Duszpasterskiej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Niewiadomiu

12 maja 2017 – Urodziny księdza proboszcza

 

img_3333

 

Podczas Eucharystii o godzinie 18:00 ksiądz proboszcz dziękował za kolejny rok życia, łaskę powołania i posługę kapłańską. Do tych podziękowań wraz z życzeniami dołączyli się parafianie wraz z delegacjami: dzieci komunijnych, ministrantów i rady parafialnej.

 

23 kwietnia 2017 – Święto Miłosierdzia Bożego

img_3263

 

 

 

 

 

W II Niedzielę Wielkanocną nasza parafia obchodzi odpust. W tym roku kazanie odpustowe wygłosił ksiądz Kamil Kiszewski. Wraz z nim sumę odpustową koncelebrowali: ksiądz proboszcz odprawiający Mszę św. w intencji parafian oraz ksiądz Hubert Wieczorke, który modlił się za pierwszego proboszcza naszej parafii księdza Franciszka Otrembę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowanie

 

img_2928

 

Przez okres Wielkiego Postu dzieci naszej parafii przynosiły do Kościoła słodycze, które zostały przekazane do placówki Opiekuńczo-Wychowawczej sióstr Służebniczek w Krakowie. Obdarowani przesyłają podziękowania…

 

 

Triduum Paschalne – galeria

img_3175

 

Tak w ostatnich dniach obchodziliśmy pamiątkę śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

Rekolekcje Wielkopostne 02-05 kwiecień 2017

     img_3065                                                                                                                                                                                                                                                               

 – Odnowić swoją wiarę aby iść i głosić ewangelię –

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pielgrzymki

 

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszam do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach od 8 do 16 maja. Natomiast w dniach od 11 do 18 lipca nasza diecezja organizuje pielgrzymkę dla nauczycieli, katechetów, pracowników oświaty oraz wszystkich zainteresowanych do Fatimy z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej.

 

Następna strona