Msze św. bez udziału wiernych

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, od dzisiaj Msze św. są odprawiane bez udziału wiernych.

Kochani Parafianie,
Z uwagi na zarządzenie Księdza Arcybiskupa, od dzisiejszego wieczoru kościół będzie zamknięty podczas odprawiania Mszy św.
Wszystkie zamówione intencje będą odprawione, dlatego zachęcam do modlitwy w domu.

Proszę o przekazanie tej informacji najbliższym, którzy planowali udział we Mszy św.

Dyspensa

Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.

 

Pogrzeb

W dniu pogrzebu będę celebrować Mszę św. żałobną bez udziału wiernych i ciała (prochów) zmarłego. Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.

 

Spowiedź

W obecnej sytuacji zachęcam do skorzystania z formy, którą proponuje Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961), czyli wzbudzenie żalu doskonałego. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe.

 

Komunia św.

Gorąco zachęcam do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.

 

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna jest zamknięta do odwołania, z wyjątkiem spraw pilnych. Zachęcam do kontaktu telefonicznego (ewentualnie sms) bądź mailowego.

Wsparcie parafii

Jestem wdzięczny za każdą ofiarę przekazaną na konto parafialne na pokrycie bieżących  rachunków. Ofiary z racji zamówionej Mszy św. można dokonać poprzez przelew bankowy.

Zapewniam o modlitewnym wsparciu i z serca błogosławię.

Szczęść Boże!

  1. Andrzej Podoluk – proboszcz