Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 25.10.2020 – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia. 

 

 

 

  1. Minął już prawie miesiąc październik, składam podziękowanie rodzicom oraz babcią i dziadkom za motywowanie dzieci do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziękuję dzieciom, młodzieży oraz dorosłym za bezinteresowny dar czasu, który ofiarowali na modlitwę różańcową we wspólnocie naszego parafialnego Kościoła.
  2. W niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Z uwagi na stan epidemiczny w tym roku nie będzie na cmentarzu w Niedobczycach nabożeństwa za zmarłych. Proszę również o rozważne odwiedzanie grobów bliskich – warto pójść na cmentarz przed Uroczystością Wszystkich Świętych, aby w tym dniu uniknąć tłumów.
  3. W tym trudnym czasie proszę o wrażliwość i większą czujność wobec osób starszych, sąsiadów, szczególnie jeżeli mieszkają sami. Zadbajmy o zapewnienie im pomocy, np. w zakupach. O konieczną pomoc można również zwrócić się telefonicznie do parafii.
  4. Wypominki, zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Od 2 listopada będziemy mówili różaniec w intencji zmarłych zalecanych przed Mszą św. wieczorną natomiast w niedzielę o 15.00.
  5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na misje oraz ofiary przekazywane na konto parafialne.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:

–  środa –  ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA
–  piątek –  ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO

W KATOWICACH

  1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■   o tym, czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy wyłącznie błędem ludzkim;

■   w najnowszym „Małym Gościu”: m.in. o potrawach serwowanych w niebie.

 

Poprzedni tydzień