Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 04.12.2022 – II NIEDZIELA ADWENTU

Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, możemy doznać wstrząsu – Jan Chrzciciel zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.

 

  1. Po to, by lepiej przygotować się do przeżywania wielkiej tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w Mszach św. roratnich, które są odprawiane w naszym kościele w wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny W związku z Godziną Łaski dla świata od 12.00 do 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo to jest formą wypełnienia zadania szerzenia czci Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwy o nawrócenie grzeszników.
  3. W sobotę po Mszy św. spotkanie z młodzieżą, która w naszej parafii przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  4. W zakrystii po Mszach św. można kupić świece wigilijne Caritas Polska w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ponadto można również nabyć opłatki świąteczne.
  5. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Decyzji o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładajmy na ostatnią chwilę.
  6. Dom Kultury w Niedobczycach zaprasza na koncert adwentowo – świąteczny pt. „Radosne oczekiwanie…”, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 18.00. Wystąpią: Maja Czyż i Paweł Gwóźdź oraz Rafał Kozik i Dawid Przybyło. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji a także za wpłaty na nasze konto parafialne. Przed kościołem będzie dzisiaj jeszcze zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  8. Polecam lekturę „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. Dla dzieci dostępny jest jeszcze „Mały Gość Niedzielny”.
Poprzedni tydzień