Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 21 maja 2017 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

 

 

 1. W naszym Kościele nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia będziemy się modlić o urodzaje i o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy przy krzyżach w naszej parafii. W poniedziałek o godz.8.30 będziemy modlili się przy Krzyżu Misyjnym. W wtorek nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30 przy krzyżu przy ulicy Raciborskiej. W środę będziemy modlić się od godz. 17.30 obok kaplicy przy ulicy Stefana Batorego. Pragnę podziękować wszystkim osobą, które przez cały rok dbają o nasze krzyże i otoczenie kaplicy.
 3. Można się zapisywać po Mszy św. na grupowe zdjęcia z bierzmowania, które miało miejsce 10 maja w Niedobczycach, cena zdjęcia 5 zł.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Matki.
 5. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Parafia w Niedobczycach organizuje autobus na ten wyjazd w dniu 28 maja – koszt przejazdu 20 zł. Wyjazd o godz. 6.45 sprzed kościoła. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. W tym roku kończy się kadencja członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Decyzją ks. abpa Wiktora Skworca wybory do Rady odbędą się 18 czerwca. W przyszłą niedzielę z tyłu kościoła wyłożone będą kartki oraz skrzynka, do której będzie można zgłaszać kandydatów na członków Rady. Na listy wyborcze zostaną wpisane osoby, które uzyskały największą liczbę zgłoszeń – lista wyborcza w naszej parafii może liczyć maksymalnie 14 nazwisk. Aby zgłosić kandydata należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, zawód oraz wiek.
 7. Prezydent Miasta Rybnika zachęca do zgłaszania swoich pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego. Na przedsięwzięcia zgłaszane do budźetu obywatelskiego zarezerwowano 3 mln złotych. Szczegóły dostępne są na stronie www.rybnik.eu.
 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na wsparcie rodziny Nabil Jerjos Malkeha z Aleppo w Syrii, którą to rodzinę jako parafia objęliśmy opieką materialną i duchową.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  –  środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

–  piątek – wspom. św. Filipa Nereusza, prezb.

 1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  m.in. o tym, co mają robić katolicy w świecie, który odrzuca Boga;

■  w Małym Gościu magnes na dobre wiadomości dla Mamy.

 

Poprzedni tydzień