Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 30.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce. „Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: »Abba, Ojcze!«” – usłyszymy dzisiaj w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na tej Eucharystii, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo.

 

 

  1. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  2. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
  3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 8.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy.
  4. Ołtarze podczas procesji będą:

Pierwszy ołtarz na ul. Grota Roweckiego przy domie Państwa Stołtny o budowę proszę parafian z ulicy Batorego, początek letniej i Kazimierza Wielkiego.

Drugi ołtarz u Państwa Franosz do budowy zapraszam rodziców dzieci I Komunijnych.

Trzeci ołtarz obok domu Państwa Mikusek o budowę serdecznie proszę mieszkańców Grota Roweckiego, Zamenchofa i Letniej.

Czwarty ołtarz przy Grocie MB Fatimskiej do budowy zapraszam mieszkańców ul. Racławickiej i Zygmunta Starego.

Serdecznie proszę wszystkich mieszkańców o wspólna mobilizację i pomoc przy budowie ołtarzy.  Chętnych do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zapraszam na spotkanie w wtorek  o  godz. 18.30 do salki pod kościołem. Nastąpi wtedy uzgodnienie i pobranie materiałów do dekoracji ołtarzy. Strojenie wstępne z odbiorem drzewek brzozowych w środę o godz. 18.30 obok domu państwa Mikusek.

  1. Po procesji, o godz. 10.45 będzie sprawowana Msza św. w kościele. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w strojach eucharystycznych. Ojców dzieci pierwszokomunijnych serdecznie proszę o niesienie baldachimu podczas procesji. Na procesje zapraszam także wszystkie inne dzieci do sypania kwiatków przed Panem Jezusem.
  2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 8.00. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. i od godz. 17.25.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Podczas nabożeństwa o godz. 17.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
  4. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia chorych w zakrystii po Mszach św.
  5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary oraz przekazywane na konto parafialne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  6. W najnowszym „Gościa Niedzielnego”, który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■  broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa

■  o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.

 

 

Poprzedni tydzień