Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 25 czerwca 2017 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Jezus dziś mówi do nas: „Nie bójcie się”. Zapewnia, że każdy z nas jest ważny dla Boga, który chce, abyśmy byli zbawieni, i nie pozwoli nas skrzywdzić. Obawiać się powinniśmy tego, co może przynieść szkodę naszej duszy. Wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. Nie tylko słowem. A życie zorientowane na Boga, kierowanie się w codzienności dobrem i miłością ochroni nas przed złem.

 

 

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. Tego dnia Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  2. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.
  3. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku w 2 sierpnia. Zapisy przyjmowane są już w kancelarii parafialnej w Parafii NSPJ w Niedobczycach. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  4. Dziękuje za liczny udział w głosowaniu na kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wyniki wyborów zostały zamieszczone w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Informację o pierwszym spotkaniu nowej Rady podam w późniejszym terminie.
  5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto naszej parafii z przeznaczeniem na syryjską rodzinę Nabila Jerjos Malkeha. Kolekta w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tzw. „Świętopietrze”. Kolekta przyszłej niedzieli – na WŚSD w Katowicach.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    –  środa – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.

–  czwartek –  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

  1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■     najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę

za Jezusem”;

■   w „Małym Gościu”: jak zrobić kompas?

  1. Wszystkim życzę radosnej niedzieli a rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od co-

dziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

 

Poprzedni tydzień