Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 23 lipca 2017 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Dzisiejsze pierwsze czytanie i Ewangelia uczą nas prawdy o sprawiedliwości Bożej, która zostanie wymierzona w czasie, o którym zadecyduje Pan Bóg. Ewangeliczny obraz chwastu i pszenicy symbolizuje ludzi złych i dobrych, którzy żyją obok siebie. Kościół na ziemi obejmuje sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Dlatego chrześcijanin nie powinien nikogo potępiać, bo ostatecznego osądu dokona Pan Bóg po śmierci każdego z nas. Przyjmijmy teraz z wiarą słowo Boże, które uzdolni nas, by nie osądzać innych, zanim nie dokona tego Pan Bóg.

 

 

 

  1. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku w 2 sierpnia. Zapisy przyjmowane są już w kancelarii parafialnej w Parafii NSPJ w Niedobczycach. Szczegóły na plakacie w gablotce przy parkingu.
  3. W wtorek przypada wspomnienie święto Świętego Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, dlatego w przyszłą niedzielę kierowców i ich pojazdy pobłogosławię po Mszach św. o godz. 8.00 i 10.45.
  4. Urząd Miasta Rybnika zachęca do korzystania z aplikacji „akcja-reakcja”, która ma pomóc mieszkańcom Rybnika w zgłaszaniu różnorakich awarii czy też problemów na mieście np. nieczynna sygnalizacja świetlna, dziura w drodze.
  5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej na osiedlu Wrębowa.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    –   poniedziałek – wspom. św. Kingi, dz.

–   wtorek – ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA, wspomnienie św. Krzysztofa

–   środa – wspom. św. Joachima i Anny, rodziców NMP

–  sobota – wspomnienie św. Marty

  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest wiele interesujących artykułów.
  1. Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i życzę pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazuje najlepsze życzenia.

 

Poprzedni tydzień