Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 03.10.2021 – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Eucharystia, na której się gromadzimy, jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę na relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości.

 

 

  1. W naszym Kościele nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.15. W miesiącu październiku Msza św. w  środę będzie sprawowana wieczorem o godz. 18.00.
  2. Wszystkich członków Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Msze św. w  ich intencji w czwartek na godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. nastąpi zmiana tajemnic. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec – dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej. Zaniedbanie tej codziennej modlitwy nie pociąga za sobą zaciągnięcia grzechu. Zapraszam także nowe osoby, które chcą tworzyć Róże Różańcową.
  3. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2022 po Mszach św. w dni powszednie. Proszę o przygotowanie i rezerwacje terminów związanych z jubileuszami, urodzinami, rocznicami, dziękczynno – błagalne i ważnymi wydarzeniami rodzinnymi. Msze św. za zmarłych będą przyjmowane dopiero za tydzień czyli od poniedziałku 11 października.
  4. Tak jak w minionym roku Msze św. chrzcielne oraz w intencji rocznych dzieci będą zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.45 albo w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Chrzest po Mszy św. będzie tak jak dotychczas udzielany w każdym dowolnie wybranym terminie.
  5. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę (9.X) początek odwiedzin od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia chorych w zakrystii po Mszach św.
  6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach oraz wpłaty na nasze konto parafialne, natomiast w przyszłą niedzielę, przed kościołem, będzie zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  7. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■  tekst prostujący informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego;

■  oraz rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.

 

Poprzedni tydzień