Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 01.08.2021 – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca. 

 

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji, a także wpisu takiego zobowiązania do księgi trzeźwości, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej. Zachęcam do podejmowania stosownych postanowień w intencji trzeźwości tych, którzy są uzależnieni od alkoholu lub narkotyków.
 2. W najbliższą środę z Rybnika wyruszy 76. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.
 3. Za dwa tygodnie pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Program pielgrzymki na plakacie w gablotce.
 4. W czwartek o 17.30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i  dorosłych w czwartek pół godziny przed Mszą św., natomiast w piątek od godz. 17.00 do 17.25.
 6. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 18.00; o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi nabożeństwem o godz. 17.00.
 8. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach św.
 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz przekazywane na konto parafialne. Przed kościołem będzie jeszcze zbiórka na osoby poszkodowane w powodziach w Polsce i w Europie
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:

–  środa –  wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

–  piątek –  ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■   kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya;

■   kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława.

 

Poprzedni tydzień