Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 22.01.2023 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nim obietnice – pewne. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.

 

 1. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

  – wtorek – wspomnienie św. Franciszeka Salezego (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej ;
  – środa – święto Nawrócenia Świętego Pawła;
  – czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi”.

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać także osobą i rodzinom, które dokonują wpłat na nasze konto parafialne.
 2. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 10 zł m.in.:

  ■ recenzja znanej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI.
  ■ w „Małym Gościu Niedzielnym” artykuł z którego można się dowiedzieć, co zmarły papież Benedykt XVI powiedział dzieciom i ministrantom. Jego cena wynosi 7 zł.

Poprzedni tydzień