Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 13.09.2020 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. 

 

 

  1. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 poświęcone zostaną krzyże, pasyjki oraz inne dewocjonalia przyniesione przez wiernych do kościoła.
  2. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Bierzmowanie młodzieży, która do przyjęcia tego sakramentu przygotowywała się w ubiegłym roku szkolnym w naszej parafii, odbędzie się 3 października o godz. 16.00 w Niedobczycach. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Grzegorz Olszowski. Proszę, aby bierzmowańcy wypełnili odpowiednie formularze, które można pobrać ze strony internetowej i  przesłali je na adres: niedobczyce@katowicka.pl do końca tego tygodnia.
  4. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W poniedziałek kolekta będzie przeznaczona na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej, natomiast w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii, na pokrycie kosztów zakupu opału na zimę.
  5. Obchody liturgiczne tygodnia:

–  poniedziałek –  ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

–  wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej

–  środa – wspomnienie świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa
–  piątek – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zak., patrona Polski i młodzieży;
–  niedziela – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego.

 

Poprzedni tydzień