Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 19.06.2022 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Stajemy przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, który w dzisiejszej Ewangelii zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr: „Za Mesjasza Bożego” jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co Mu odpowiesz? Prośmy w czasie tej Eucharystii o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

 

 1. Dziękuje wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy, mieszkańcom, którzy udekorowali swoje domy i posesje. Dziękuje służbie liturgicznej, wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście Adrianowi oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Dziś przeżywa swój odpust parafia na Głożynach. Nieszpory odpustowe z procesją Eucharystyczną będą o godz. 16.00.
 5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać także rodzinom, które na ten cel dokonują wpłat na nasze konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską.
 6. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 8 zł m.in.:
  • o adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.
 7. Dzieci zachęcamy do zakupu „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim „Szlakiem Wisły”, czyli wyjątkowa książeczka na wakacje proponująca wędrówkę z biegiem Wisły.
 8. Zachęcam do zapoznania się z najnowszym „Miłujcie się!” w którym m.in.: Fulla Horak, filozof i ateistka, przeżyła gwałtowne nawrócenie, po którym doświadczała mistycznych spotkań z wieloma świętymi.
 9. Wszystkim życzę radosnej niedzieli a rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
Poprzedni tydzień