Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 28.02.2021 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne. Bóg dostrzega w człowieku te zabiegi, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę po to, byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. Post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę. 

 

 

 

 1. Zapraszam dziś na Gorzkie Żale, w których rozważamy mękę Pańską, z kazaniem na godz. 15.00. Kazania Pasyjne głosi ks. Jakub Gojny, duszpasterz z parafii Wniebowzięcia NMP w Radlinie – Biertułtowach.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. w intencji kapłanów, braci i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00.
 3. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 8.00. Tego dnia pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca przedporanną Mszą św. natomiast popołudniu od godz. 17.00 do godz. 17.25.
 6. Dzieci zapraszam na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 18.00. Na tą Mszę zapraszam również dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas tej Eucharystii zostaną pobłogosławione wasze skarbczyki.
 7. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Wypominki, zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 8. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. Chorych i osłabionych wiekiem parafian którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. odwiedzę dopiero w sobotę 27 marca. Początek objazdu chorych od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia chorych w zakrystii po Mszach św.
 10. Po Mszy św. w zakrystii można kupić w cenie 5 zł świecę wielkanocną – Paschalik. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Caritas Polska.
 11. Polecam lekturę „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn. W najnowszym numerze „Miłujcie się!” m.in. mocne i wzruszające świadectwo Marty, która przez lata była zagorzałą, wrogo nastawioną do Kościoła ateistką.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Po Mszy św. przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes, wspierający dzieła podejmowane przez misjonarzy na całym świecie.

 

Poprzedni tydzień