Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 02.08.2020 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie”. Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

 

 

 1. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. W najbliższy poniedziałek Msza św. będzie wyjątkowo o godzinie 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i  dorosłych w czwartek pół godziny przed Mszą św., natomiast w piątek od godz. 17.00 do 17.25.
 4. W czwartek o 17.30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 18.00; o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Mobilne Centrum Badań w czwartek o godz. 16.00 organizuje badanie pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz na infekcję koronawirusa. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w kościele oraz przekazywane na konto parafialne, które są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  –  wtorek –  wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.

–  czwartek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

–  sobota – wspomnienie św. Dominika,  (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel

Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia

 1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■   o tym, czy Kościół odchodzi o nierozerwalności małżeństwa.

■   o polskich Serafitkach z Teksasu, które ofiarnie opiekują się podopiecznymi z domu pomocy społecznej oraz zmagają z rozprzestrzeniającym się koronawirusem

 1. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli a wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

Poprzedni tydzień