Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 31.05.2020 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w  Polsce „Zielonymi Świątkami”. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

 1. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa od jutra przywracamy w naszej parafii tradycyjne nabożeństwa, posługę służby liturgicznej oraz szafarzy, odwiedziny chorych, a także spotkania grup parafialnych, jeśli grupy wyrażą taką chęć. Nadal podczas Mszy św., nabożeństw czy spotkań grup należy stosować środki ostrożności, a także zachowywać odpowiednie odległości.
 2. Od przyszłej soboty odwołana zostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Dyspensa zostaje utrzymana wyłącznie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
 3. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. w intencji kapłanów, braci i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00.
 5. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 8.00. Tego dnia pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tym razem nie będzie po nabożeństwie spotkania w  salce pod kościołem.
 6. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca przed poranną Mszą św. natomiast popołudniu od godz. 17.25 do godz. 17.55.
 7. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa zachęcam do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wielkanocnej. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą świętą. Okres wielkanocny trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca). Do komunii świętej wielkanocnej można przystąpić także w podczas Mszy świętej w tygodniu.
 8. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia chorych w zakrystii po Mszach św.
 9. W sobotę o 17.00 spowiedź dzieci I Komunijnych.
 10. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w przyszłą sobotę o godz. 19.00 w kościele w Biertułtowach.
 11. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji w dzień uroczystości Bożego Ciała, która przypada 11 czerwca. Będzie jedynie procesja wokół kościoła z czterema błogosławieństwami.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w kościele oraz wpłacane na konto parafialne, które są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 13. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  o tym, jak zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba;

■  co Duch Święty robi z człowiekiem?

 

Poprzedni tydzień