Poprzedni tydzień

Ogłoszenia -15.05.2022 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do Wieczernika. Jezus zapewnia uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Uczestnicząc w uczcie eucharystycznej, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.

 

  1. Dzisiaj o godz. 14:00 ks. bp Marek Szkudło udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w parafii NSPJ w Niedobczycach. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 na co proszę zwrócić uwagę.
  2. W naszym Kościele nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.30.
  3. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki już w przyszłą niedzielę zapraszam do modlitwy za mamy. Podczas Mszy o godz. 10.45 żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w czasie Nabożeństwa Majowego.
  5. Zgodnie z Dekretem ks. abpa Wiktora Skworca w dniu 12 czerwca odbędą się w całej archidiecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich na kolejną pięcioletnią kadencję. W związku z tym do dnia 31 maja można zgłaszać kandydatów na członków Rady w naszej parafii. Zgłoszenia kandydata można dokonać wrzucając wypisane zgłoszenie do urny wystawionej w kaplicy Matki Bożej. Lista kandydatów zostanie ogłoszona 5 czerwca.
  6. Zapraszam na Dekanalny Turniej Siatkówki Plażowej im. bł. Pier Giorgio Frassatiego, który odbędzie się 11 czerwca na boiskach plażowych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie. Mecze będą rozgrywane w zespołach dwuosobowych w następujących kategoriach: chłopcy i dziewczyny do 15 roku życia – zapisy do turnieju w dniu rozgrywek od godz. 8.30 oraz w kategorii Open od 16 roku życia – dla tej kategorii zapisy do 5 czerwca przez zgłoszenie e-mail na adres podany na plakacie. Ilość drużyn jest ograniczona. Więcej informacji na plakacie.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać także osobą i rodzinom, które na ten cel dokonują wpłat na nasze konto parafialne. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.
  8. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 8 zł m.in.: o kanonizowanym Karolu de Foucauld.
Poprzedni tydzień