Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 28 czerwiec 2020 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje życia, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na którą gromadzimy się dzisiaj ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel.

 

 

  1. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. będą sprawowane o godz.8.00. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.
  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i  dorosłych w czwartek pół godziny przed Mszą św., natomiast w piątek od godz. 17.00 do 17.25.
  3. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Zapraszam na Mszę św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ofiarodawców w piątek o godz. 18.00; o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi nabożeństwem o godz. 17.00. Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
  6. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzę w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii po Mszach św.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w kościele oraz przekazywane na konto parafialne. W poniedziałek kolekta zwana Świętopietrzem będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską, natomiast w przyszłą niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach.
  8. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■ o polskich żydach, którzy założyli Hollywood;

■ w nowym numerze Miłujcie się m.in. Irmina, która po wypadku samochodowym przeżyła śmierć kliniczną, dzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami i opowiada o czyśćcu, piekle i niebie.

  1. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli a wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

Poprzedni tydzień