Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 09.05.2021 – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

„W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając tę Eucharystię, wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności.

 

 

 

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, zwane Dniami Krzyżowymi. W tym roku nie będzie nabożeństw majowych przy krzyżach. Będziemy się modlić o  urodzaje i o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy w kościele podczas Nabożeństw Majowych. Pragnę podziękować wszystkim osobą, które przez cały rok cicho i bezinteresownie dbają o nasze krzyże i otoczenie kaplicy przy ulicy Stefana Batorego.
  2. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. W naszym Kościele nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 15.00; w poniedziałek o godz. 8.30; od wtorku do soboty o godz. 17.30.
  3. W piątek o godzinie 19.00 modlitwa uwielbienia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. Dzięki ofiarności tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców zakupiliśmy dla naszej parafii dwa nowe świeczniki ołtarzowe. Cztery świece z prawdziwego pszczelego wosku na ołtarz, komplet stuł do sygnaturki oraz mirrę do kadzidła. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom i  dzieciom, które ofiarnie podzieliły się cząstką tego co prezencie otrzymały od gości dając piękny przykład miłości do swojego kościoła.
  5. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za trzy tygodnie.
  6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 3 czerwca. Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, możliwe będzie zorganizowanie procesji, która przejdzie ulicami Zygmunta Starego, Grota Roweckiego, Letnią, Kazimierza Wielkiego, Grota Roweckiego i Zygmunta Starego. Już dziś proszę mieszkańców tych ulic o przygotowanie ołtarzy.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w kościele oraz przekazywane na konto parafialne. W  przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

  1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■ o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy.

■  bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami.

 

Poprzedni tydzień