Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 24 wrzesień 2017 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W przypowieści opowiedzianej przez Jezusa gospodarz mówi do niezadowolonego robotnika pracującego w winnicy: „Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?”. Często porównujemy się z innymi: ktoś ma więcej, lepiej, ktoś jest bardziej, itd. Stąd już nietrudno o zazdrość, rozżalenie i narzekanie. A przecież każdy z nas ma swoją drogę i ma wszystko, czego potrzebuje, aby osiągnąć zbawienie. Wskazówką dla każdego z nas jest wołanie proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!”.

 

 

 

 1. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 18.00.
 2. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.
 3. W piątek Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej w salce pod kościołem.
 4. Dom Kultury w Niedobczycach zaprasza na koncert Haliny Kunickiej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 5. Bardzo proszę aby osoby stojące na Mszy św. przy schodach wejściowych na chór zwróciły uwagę aby nie opierać się o ścianę kurtkami z zamkami błyskawicznymi na plecach co powoduje że ściana jest ciągle obtarta z farby, mimo dwukrotnego malowania w ostatnim czasie. Proszę także aby stojący pod ścianą nie opierali nogi w bucie o ścianę kościoła, nikt z nas nie robi tego w swoim domu, tym bardziej w kościele, który jest Domem Bożym.
 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – środa – wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  –  czwartek – wspomnienie św. Wacława, męcz.
  –  piątek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA, Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
  –  sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK
 8. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■  O małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają. Bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej doli”.

 1. W wtorek o godz. 10.00 pogrzeb V Jana Pyszny. Mieszkał na ulicy Grota Roweckiego 14 a przeżył lat 77. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Poprzedni tydzień