Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 20 sierpnia 2017 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Jezus powiedział do kobiety kananejskiej, która prosiła Go o uzdrowienie córki: „O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!”. Po raz kolejny słyszymy, jak ważna jest wiara. Ta kobieta mogła się zniechęcić, ponieważ Jezus na początku ją zignorował. Kiedy nie mamy od razu odpowiedzi na nasze modlitwy, nie oznacza to, że Bóg nas nie wysłucha. Kobieta kananejska wykazała się dużą wiarą i ogromną determinacją. I to jest przykład wołania do Pana Boga.

 

 

  1. Dziś stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
  2. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Parafialna księga trzeźwości jest wyłożona w zakrystii.
  3. Zachęcam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, w Panewnikach lub w Kokoszycach. Terminarz rekolekcji jest podany w gablotce parafialnej przy wejściu do kościoła.
  4. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W zakrystii możliwość odebrania darmowego kuponu rabatowego na projekcje filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii – na konserwację pokrycia dachowego naszego kościoła.
  7. Obchody liturgiczne tygodnia:

–  poniedziałek – wspom. św. Piusa X, (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

–  wtorek – wspom. NMP, Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

–  czwartek – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

–  sobota – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

–  niedziela – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 5 zł m.in.:

■   jak Bolesław Prus szukał Boga. W jednym z ostatnich tekstów napisał: „Pamiętaj, że jest Bóg i że musisz Go naśladować pod karą śmierci i wiecznego potępienia”;

■  o legendarnym angielskim lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem, a dzisiaj jest kandydatem na ołtarze.

  1. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Józefa Śmietane (lat 82) z ul. Stefana Batorego, pogrzeb w  poniedziałek o godz. 10.00 w kościele. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  1. Parafianom i gościom życzę radosnej i błogosławionej niedzieli.

 

Poprzedni tydzień