Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 22.11.2020 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona dzisiejsza uroczystość przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

 

 

 

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  2. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Pierwszą niedzielę adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
  3. W czwartek od godz.17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę dopiero przed świętami czyli w sobotę 19.XII.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane w kościele oraz przelewane na konto parafialne, które dziś są przeznaczone na potrzeby archidiecezji, na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    – wtorek –  wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Tow. męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  7. W najnowszym „Gościa Niedzielnego” który obecnie kosztuje 6 zł m.in.:

■   o tym, czy na Sądzie Ostatecznym trzeba będzie się z wszystkiego tłumaczyć;

■  w najnowszym „Małym Gościu” płyta z piosenkami Magdy Anioł i piosenką roratnią „Kiedyś wino i Chleb”.

 

Poprzedni tydzień