Poprzedni tydzień

Ogłoszenia – 10.01.2021 – NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. Za grzechy i wykroczenia przeciw przyrzeczeniom złożonym na chrzcie przeprośmy teraz Chrystusa Pana.

 

 

  1. Dzisiaj w święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  2. W wtorek Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Stefana Batorego, w czwartek w intencji mieszkańców ul. Letniej, a w piątek w intencji mieszkańców ul. Zygmunta Starego.
  3. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, przed Mszą św. o godz. 17.40 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W czwartek o 17.30 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Polecam także lekturę „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączono specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem.
  6. Chorych i osłabionych wiekiem parafian którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. odwiedzę w najbliższą sobotę 16 stycznia. Początek objazdu chorych od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia chorych w zakrystii po Mszach św.
  7. Bóg zapłać za składane dziś ofiary w kościele przeznaczone na potrzeby archidiecezji – funkcjonowanie radia eM, oraz ofiary przekazywane na konto parafialne. Za tydzień kolekta potrzeby na potrzeby naszej parafii, na zakup kolejnych ton węgla na zimę.
  8. W związku z trwającą pandemią, decyzją ks. Abpa. Wiktora Skworca, tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zostają odwołane. W zakrystii po Mszy św. przyjmuje zapisy na wizytę duszpasterską dla nowych mieszkańców lub też osób, które wybudowały nowe domy i chcą je poświęcić. Wszyscy mamy jednak świadomość, jak bardzo  w tym trudnym dla nas czasie potrzebujemy opieki Bożej! Pragniemy więc spotkać się w naszej świątyni, aby w czasie Eucharystii prosić Bożą Opatrzność o zdrowie i błogosławieństwo dla naszych rodzin. Po Mszy św. udzielę indywidualnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom liturgii. Przedstawicielowi rodziny zostanie przekazana pamiątka tej niezwykłej kolędy zawierająca poświęconą kredę, obrazek kolędowy, modlitwę błogosławieństwa domu oraz kadzidło. Kolekta zebrana podczas tej Mszy św. zostanie przeznaczona na malowanie naszego kościoła.

Msze św. „kolędowe”  sprawowane będą o godz. 18.00. w dni powszednie wg. harmonogramu wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie internetowej:

* Wtorek 12.I.2021 godz. 18.00 ul. Stefana Batorego

* Czwartek 14.I.2021 godz. 18.00 ul. Letnia

* Piątek 15.I.2021 godz. 18.00 ul. Zygmunta Starego

* Wtorek 19.I.2021 godz. 18.00 ul. Grota Roweckiego i Zamenhofa

* Czwartek 21.I.2021 godz. 18.00 ul. Racławicka

 

Poprzedni tydzień