23 kwietnia 2017 – Święto Miłosierdzia Bożego

img_3263

 

 

 

 

 

W II Niedzielę Wielkanocną nasza parafia obchodzi odpust. W tym roku kazanie odpustowe wygłosił ksiądz Kamil Kiszewski. Wraz z nim sumę odpustową koncelebrowali: ksiądz proboszcz odprawiający Mszę św. w intencji parafian oraz ksiądz Hubert Wieczorke, który modlił się za pierwszego proboszcza naszej parafii księdza Franciszka Otrembę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowanie

 

img_2928

 

Przez okres Wielkiego Postu dzieci naszej parafii przynosiły do Kościoła słodycze, które zostały przekazane do placówki Opiekuńczo-Wychowawczej sióstr Służebniczek w Krakowie. Obdarowani przesyłają podziękowania…

 

 

Triduum Paschalne – galeria

img_3175

 

Tak w ostatnich dniach obchodziliśmy pamiątkę śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

Rekolekcje Wielkopostne 02-05 kwiecień 2017

     img_3065                                                                                                                                                                                                                                                               

 – Odnowić swoją wiarę aby iść i głosić ewangelię –

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pielgrzymki

 

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszam do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach od 8 do 16 maja. Natomiast w dniach od 11 do 18 lipca nasza diecezja organizuje pielgrzymkę dla nauczycieli, katechetów, pracowników oświaty oraz wszystkich zainteresowanych do Fatimy z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej.

 

Nabil Jerjos Malkeh – Syria

 

aleppo

 

Odpowiadając na apel ks. abpa Wiktora Skworca nasza parafia objęła pomocą duchową oraz materialną rodzinę z Syrii, dla której na razie przez pół roku będziemy wpłacać kwotę 510 zł miesięcznie. Gdyby ktoś chciał materialnie wesprzeć tę inicjatywę, może przelać dowolną kwotę na konto parafialne, albo złożyć dowolną ofiarę do skarbonki pod krzyżem przy wyjściu z kościoła.

RODZINA RODZINIE – Serwis spersonalizowanej pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego

rodzina_rodzinie_424x90-1

 

                   www.rodzinarodzinie.caritas.pl

                             INSTRUKCJA

 

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Chcielibyśmy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego co mówił Papież Franciszek: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

 

Porządek duszpasterskich odwiedzin kolędowych

 

 

Ofiary kolędowe przeznaczone będą na podnośnik dla niepełnosprawnych, który umożliwi im łatwe pokonanie schodów do kościoła.

 

08.12.2016 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

img_2111

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem patronalnym Dzieci Maryi, dlatego Msza święta roratnia w tym dniu sprawowana była w intencji dziewczynek i ich rodzin.  Jak co roku uczestniczki otrzymały medaliki ze wstążkami w trzech kolorach: zielony, żółty i niebieski. Po Mszy Świętej w salce pod kościołem odbyła się uroczysta agapa.

 

04.12.2016 – Barbórka

img_1901

 

 

 

 

W niedzielę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary (dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników) odbyła się Msza św. o Boże błogosławieństwo dla górników i ich rodzin. Podczas tej Eucharystii powierzaliśmy Panu Bogu także wszystkich zmarłych górników. Po Mszy św. górnicy świętowali przy wspólnym stole w salce pod kościołem.

 

Następna strona